کد مطلب : 3735 تاریخ مطلب : 1394/09/09 منبع : ايسنا

55 هزار وام بافت‌هاي فرسوده به بانک مسکن ابلاغ شد

مديرعامل شرکت عمران و بهسازي شهري از ابلاغ 55 هزار وام بافت‌هاي فرسوده به بانک مسکن خبر داد.

محمد سعيد ايزدي - مديرعامل شرکت عمران و بهسازي شهري - در حاشيه سومين نشست تخصصي کارگروه منطقهاي بهسازي مناطق نابسامان شهري اجلاس وزراي مسکن و شهرسازي آسيا و اقيانوسيه خاطر نشان کرد: در سال 1393 سند احياء، بهسازي، نوسازي و توانمندسازي بافتهاي شهري فرسوده و ناکارآمد به تصويب هيات وزيران رسيد. در اين سند به بافتهاي فرسوده، سکونتگاههاي غيررسمي و روستاهاي حاشيه شهر به تساوي توجه و چارچوبي منعطف براي بازآفريني، بهسازي و نوسازي تعريف شده است.
وي با اشاره به سومين نشست آسيا و اقيانوسيه گفت: سياستهاي وزارت راه و شهرسازي براي رفع آسيب موجود در بحث توسعه شهري و تشکيل شبکه همياري است ستاد ملي يکي از بزرگترين آنهاست.
ايزدي گفت: بيش از 22 وزارتخانه عضو اين ستاد هستند و جلسات منظمي دارند که برنامهها و اقدامات بهسازي و نوسازي را مديريت ميکنند. اين شبکه بينالمللي در 65 کشور آسيا و اقيانوسيه است.
وي در خصوص تسهيلات بافتهاي ناکارآمد تصريح کرد: 55 هزار وام از طريق سازمان مديريت و برنامهريزي به بانک مسکن ابلاغ شده که تا پايان سال موظف هستيم تسهيلات نوسازي را از طريق بانک مسکن از اين وام بهرهمند کنيم که براي کلانشهرها 50 ميليون به همراه 20 ميليون وديعه و سود تسهيلات به 10 درصد کاهش مييابد.
مديرعامل شرکت عمران و بهسازي شهري ادامه داد: اين در صورتي است که متقاضيان مبحث 19 انرژي را انجام دهند و گرنه در غير اين صورت سود بانکي اين وامها 11 درصد محاسبه ميشود.
وي ادامه داد: رقم 120 هزار وام براي شروع اعطاي تسهيلات با توجه به محدوديت منابع خوب بود و انشاالله سال آينده به حداکثر خود برسد.

منيع:ايسنا